Soru ve Cevap

Kanun gereği dairelerde ve villalarda kalacak misafirlerimizin kimlik bilgileri gerekli emniyet görevlilerine iletilmektedir. Daire ve villalarda kalacak kişilerin kimlik gösterme mecburiyeti bulunmaktadır.

Size neden güvenmeliyim ?

– Firmamız “ANKARA TİCARET ODASI” ayrıca “ANKARA TÜM EMLAKÇILAR MESLEK ODALARI” üyesidir. Firma adresimiz “HOŞDERE CADDESİ No:148/4    Ankara/ Çankaya/ Aziziye” Megakent Gayrimenkul

Kapora olarak ne kadar ücret göndermeliyim ?

– Kapora olarak 1 ya da 2 günlük ücret talep ediyoruz (bazı durumlarda farklılık gösterebilir). Verdiğiniz kaporayı, geri kalan ücretten düşüyoruz. Fatura kesilebilir.

Kapora ödemesini nasıl yapabilirim ?

– Yurtiçinde yaşayan kişiler “İş Bankası” hesabımıza, yurtdışında yaşayanlar ise “Western Union” yoluyla kapora ödemesini yapabilirler. Ayrıca Alanya ofisimize gelerek elden de ödeme yapılabilir.

Ödemeden sonra ne yapılması gerekiyor ?

– Ödemeden sonra kiraladığınız evi belirterek kayıt altına alınması için haber vermeniz gerekmektedir. Bu sayede daire size rezerve edilmiş olacaktır.

Ödeme yaptıktan sonra tatilimi iptal edebilir miyim ?

– Kiralanan daire için sözleşme yapılmaktadır. Ödemeleri daireye geldikten sonra yapıyorsunuz. Sözleşme yapıldıktan sonra (elinizde olmayan bir nedenden dahi olsa bile) ücret iadesi yapılmayacaktır. Çünkü daire, önceden belirttiğiniz tarihlerde sizin için ayrıltılmaktadır. Aynı şekilde kapora için yapılan ödemeden sonra kiralamadan vazgeçilmesi durumunda da, kapora ödemeniz iade edilmeyecektir.

Dairelerde plaj ve banyo havlusu var mıdır ?

– Bu tür eşyalar kişisel olduğundan dolayı dairelerimizde havlu yoktur.

Dairelerde çarşaf ve mutfak araç – gereçleri var mıdır ?

– Her misafirden sonra çarşaflar yıkanarak yeni misafirimeze hazır hale getirilir. Dairelerdeki mutfak araç gereçleri standartları karşılayabilcek seviyededir.

Dairelere giriş ve çıkış saatleri nasıldır ?

– Dairelere giriş saatleri genel olarak 14:00′ den sonradır. Çıkış saatleri ise en geç 11:00′ e kadar yapılması gerekmektedir.

Elektrik ve su ücretleri ne kadar tutuyor ?

– Net bir rakam vermek imkansızdır. Ortalama olarak günlük elektrik ve su toplamda 10 lira olabilmektedir.

Havuz kuralları nelerdir ?

– Kesinlikle havuzlara elbise ile girilmesi yasaktır. Her seferinde havuz başında bulunan duşlarda duş aldıktan sonra girilmelidir. Havuz kenarında yeme ve içme yasaktır.

Havuza haşema ile girilebilir mi ?

– Evet, girilebilir. Fakat elbise ile girilmesi kesinlikle yasaktır. Elbise ile haşema aynı şeyler değildir.

Yazlık dairelerde yaşayanlar kimlerdir ?

– Yazlık dairelerimizin tümünde mülk sahiplerimiz oturmaktadır. Tatil yapacağınız yer bir otel odası ya da pansiyon değildir. Dolasiyle kendi evinizin rahatlığında tatil yapabileceksiniz. Kendi komşularınıza gösterdiğiniz hassasiyeti, tatil yapacağınız yerdeki komşularınızada göstermenizi bekliyoruz.

Ekstra olarak ödeyeceğim ücret var mı ?

– Yazlıklarımızın tümünde elektrik, su ve temizlik ücreti ekstradır. Temizletilmiş daire size teslim edilir. Daireden ayrılırken herhangi bir temizlik yapmanıza gerek yoktur. Elektrik ve su sayaca bakılarak kullanım bedeli kadar alınır. Bazı durumlarda eşyalar için depozito talep edilebilir. Eşyaların durumu kontrol edildikten sonra alınan depozito iade edilir. Emlak komisyonu yoktur.

Megakent Gayrimenkul

CIMG1480 CIMG1478
11f1b960-7fad-480f-86f9-85dd662c9455

Hoşdere Caddesi No:148/4 Ankara/ Çankaya/ Aziziye – Megakent Gayrimenkul
0536 560 91 40 – (0312) 439 1 439

Tatilcilere Önemli Uyarı

Kesinlikle ücretin tamamını ya da büyük bir kısmını isteyen kişilere itimat etmeyiniz. Evet, belki sizler
10 - 20 TL ye ucuz daireler bulabilirsiniz fakat tasarruf ettim derken çok zor durumlara düşebilirsiniz. 7 gün yapacağınız tatilde toplamda 100 TL tasarruf ettiğinizi sanırsınız fakat büyük bir hataya düşebilirsiniz. Birçok kez parasının tamamını yatırmış ve valizleri ile dışarıda kalmış kişilerle karşılaşıyoruz. Bunun dışında internette gördüğü ev ile geldiği zaman ki evin tamamen farklı olması durumlarına da sık sık tanık oluyoruz. Bizim sistemimizde, paranızın tamamı istenmeyecektir. Eğer çok önceden yer ayırtmak isterseniz bu durumda sizden sadece 1 günlük kapora almak gerekiyor. Geri kalan ücreti dairenizin anahtarını aldığınız zaman teslim ediyorsunuz. Bu sayede hem internette gördüğünüz dairede tatil yapıyorsunuz hem de paranızı kötü niyetli kişilere kaptırmıyorsunuz. Firma bilgilerimiz sayfanın altında belirtilmiştir. Ayrıca "Sık Sorulan Sorular" kısmını incelemenizi öneriyoruz.

Alanya Tanıtım Videosu

Güncel Günlükler

Alanyada Aylık Kiralık Evler İrtibat No: 0536 560 91 40 Whatsapp ve Viber gibi programlar kullanılıyor. Fiyatlarımız kalınacak gün sayısına göre ve
Alanya Eşyalı Kiralık Günlük Residence Yazlık Daire İrtibat No: 0536 560 91 40 Whatsapp ve Viber gibi programlar kullanılıyor. Fiyatlarımız kalınacak gün sayısına göre ve
Alanyada Günlük Kiralık 1+1 Yazlık Daire Ev İrtibat No: 0536 560 91 40 Whatsapp ve Viber gibi programlar kullanılıyor. Fiyatlarımız kalınacak gün sayısına göre ve
WhatsApp