Alanya Kleopatra Plajı Hakkında

Alanya’ nın tarihi yarımadasının Batısından Damlataş plajının bitmesiyle birlikte başlar ve Cleopatra plajının uzunluğu 2 km devam eder. İsmini M.Ö 69 ile M.Ö 30 yılları arasında yaşamış olan Antik Mısır’ ın sonuncu Helenistik kraliçesi Kleopatra’ dan almıştır.
Kleopatra plajının efsanesine göre Roma Generali Antony, Alanya ve Alanya çevresini Mısır kraliçesi olan Kleopatra’ ya hediye ettiği zaman, Kleopatra kale yamacında her gün banyo yapmak için plaja inermiş. Kleopatra yüzmek istediği zaman kullanmakta olduğu kaleden direk olarak plaja giden bir tünel varmış ve Kleopatra Akdeniz’ e çıktığı zamanlarda Alanya’ ya uğrayıp bu denize girermiş.
Sahilinin ve denizinin altın renkli kumunun olması, berrak bir temizliğe sahip olması, geniş alana sahip bir sahil olması ve 8 ile 10 metreye kadar sığ olması, Kleopatra plajının en başlıca özellikleridir.

Alanya Kleopatra Plajı Görünümü

Kleopatra plajının mavi bayraklı olması en önemli özelliklerinden biridir. Avrupa topluluğu kendi ülkelerinde yüzme için kullanılacak olan göl ve deniz suları için gereken su kalitelerini belirleyen mikrobiyolojik parametreleri, uyulması zorunlu ve yol gösterici hükümler ortaya koymuştur. Bu çalışmalar 87 yılında Avrupa Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülmekte olan Mavi Bayrak Kampanyası ismi altında birleştirilmiştir. İlk önce 11 Avrupa Topluluğu ülkesi, sonra 22 ülke de başarılı bir biçimde uygulanmıştır.
2001 yılında Avrupa dışında yer alan ülkelerden gelen talep üzerine kampanya kapsamı genişletilmiş ve Avrupa Çevre Eğitim Vakfının ismi Çevre Eğitim Vakfı şeklinde değiştirilmiştir. İşte bu kriterlerin hepsini yerine getirmiş olan Alanya Kleopatra plajı Mavi Bayrak sahibi olarak dünyaya adını duyurmuştur.

Alanya Kleopatra Plajı genel görünüm

Alanya Kleopatra plajında denizine, deniz gözlüğüyle bakıldığı zaman zeminin kumu güneş ışıltılarıyla birlikte balıklar da net bir şekilde görünür. İncecik kumu ve tertemiz sahili ile herkesi kendine hayran  bırakır. Bu nedenle her sene milyonlarca yerli ve yabancı turist Kleopatra plajına akın ediyor.
Kleopatra plajı, halka açık ve ücretsizdir. Her 50 metre de bir sahil büfeleri vardır ve büfelerde fastfood yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Plaj boyunca jet ski, tekneden paraşüt, deniz bisikleti gibi birçok aktiviteden de yararlanabilirsiniz.

Tatilcilere Önemli Uyarı

Kesinlikle ücretin tamamını ya da büyük bir kısmını isteyen kişilere itimat etmeyiniz. Evet, belki sizler
10 - 20 TL ye ucuz daireler bulabilirsiniz fakat tasarruf ettim derken çok zor durumlara düşebilirsiniz. 7 gün yapacağınız tatilde toplamda 100 TL tasarruf ettiğinizi sanırsınız fakat büyük bir hataya düşebilirsiniz. Birçok kez parasının tamamını yatırmış ve valizleri ile dışarıda kalmış kişilerle karşılaşıyoruz. Bunun dışında internette gördüğü ev ile geldiği zaman ki evin tamamen farklı olması durumlarına da sık sık tanık oluyoruz. Bizim sistemimizde, paranızın tamamı istenmeyecektir. Eğer çok önceden yer ayırtmak isterseniz bu durumda sizden sadece 1 günlük kapora almak gerekiyor. Geri kalan ücreti dairenizin anahtarını aldığınız zaman teslim ediyorsunuz. Bu sayede hem internette gördüğünüz dairede tatil yapıyorsunuz hem de paranızı kötü niyetli kişilere kaptırmıyorsunuz. Firma bilgilerimiz sayfanın altında belirtilmiştir. Ayrıca "Sık Sorulan Sorular" kısmını incelemenizi öneriyoruz.

Alanya Tanıtım Videosu

Güncel Günlükler

Alanyada Aylık Kiralık Evler İrtibat No: 0536 560 91 40 Whatsapp ve Viber gibi programlar kullanılıyor. Fiyatlarımız kalınacak gün sayısına göre ve
Alanya Eşyalı Kiralık Günlük Residence Yazlık Daire İrtibat No: 0536 560 91 40 Whatsapp ve Viber gibi programlar kullanılıyor. Fiyatlarımız kalınacak gün sayısına göre ve
Alanyada Günlük Kiralık 1+1 Yazlık Daire Ev İrtibat No: 0536 560 91 40 Whatsapp ve Viber gibi programlar kullanılıyor. Fiyatlarımız kalınacak gün sayısına göre ve
WhatsApp