Alanya Hakkında Bilgiler

Alanya, Helenistik dönemlerde tarihlenen kalesi Roma, Bizans ve en son ise Selçuklulara ev sahipliği yapmıştır. Alanya kalesinde bulunan Selçuklu sarnıcı, Sultan Sarayı, Bizans Klisesi ve Selçuklu hamamı kalıntıları geleneksel kent dokusu ile bütünleşmiş bir durumdadır.
Tarihi Alanya Tersanesi ise Selçuklular tarafından yapılmıştır. En önemlisi ise günümüze kadar korunabilmiş tek tersane olma özelliğine sahiptir. Tarihi Alanya Tersanesi deniz kenarında, taş ve kırmızı tuğladan inşa edilmiş olup, 33 metre yüksekliğinde sekizgen yapılı Kızılkule orta çağ savunma mimarisinin de en önemli ve en özgün örneklerinden bir tanesidir.İşte bu tarihi özel ve güzel yerleri görmek için yapmanız gereken Alanya’ ya gelmektir. Antalya iline bağlı Alanya ilçesi hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile herkesi kendisine hayran bırakmaktadır.

Alanya gece görünümü

Alanya geldiğiniz zaman nerede kalacağınıza karar veremiyorsanız, sizlere Alanya günlük kiralık evleri öneriyoruz. Alanya günlük kiralık evler sizlere evinizdeki rahatlığı ve 5 yıldızlı otellerdeki konforu bir arada sunmaktadır. Hem de otel odaların soğuk ve kasvetli havasından uzakta, ev ortamı sıcaklığında bir tatil sizleri daha huzurlu edecektir. Alanya günlük kiralık evlerde sizlerin rahatlığı ve konforu düşünülerek her şey modern çizgiler ile ayarlanmıştır. Günlük kiralık evlerde, oturma grubu, yatak odası, buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, ocak, su ısıtıcısı, LCD TV, klima, internet, 7/24 sıcak su ve daha bir çok ayrıntı düşünülmüştür. Ayrıca rahat bir şekilde yemek yapabilmeniz içinde mutfak ve mutfak gereçleri de steril bir biçimde bulunmaktadır. Eğer yemeği kendiniz yapmak istemezseniz, evlerin bulunduğu merkezi konumdan dolayı yürüme mesafesinde restoranlar ya da bir telefon ile eve servis yemeklerini de tercih edebilirsiniz.
Kısaca Alanya’ ya gelmek için hiçbir engeliniz bulunmamakla birlikte bu tarih güzellikleri kesinlikle keşfetmelisiniz. Ayrıca Alanya tatil cennetinin denizi, güneşi, kumsalı ile apayrı bir tatil keyfi yaşayacaksınız. Alanya’ da sokaklarda gezerken bile o tarihi duyguyu görebileceksiniz. Yeşil ile mavinin iç içe girdiği, tarihi ve doğa güzellikleri ile hiç bitmesin diyeceğiniz, uzun soluklu ve ayrıcalıklı bir tatil olacak.

Alanya gece görünümü

Tatilcilere Önemli Uyarı

Kesinlikle ücretin tamamını ya da büyük bir kısmını isteyen kişilere itimat etmeyiniz. Evet, belki sizler
10 - 20 TL ye ucuz daireler bulabilirsiniz fakat tasarruf ettim derken çok zor durumlara düşebilirsiniz. 7 gün yapacağınız tatilde toplamda 100 TL tasarruf ettiğinizi sanırsınız fakat büyük bir hataya düşebilirsiniz. Birçok kez parasının tamamını yatırmış ve valizleri ile dışarıda kalmış kişilerle karşılaşıyoruz. Bunun dışında internette gördüğü ev ile geldiği zaman ki evin tamamen farklı olması durumlarına da sık sık tanık oluyoruz. Bizim sistemimizde, paranızın tamamı istenmeyecektir. Eğer çok önceden yer ayırtmak isterseniz bu durumda sizden sadece 1 günlük kapora almak gerekiyor. Geri kalan ücreti dairenizin anahtarını aldığınız zaman teslim ediyorsunuz. Bu sayede hem internette gördüğünüz dairede tatil yapıyorsunuz hem de paranızı kötü niyetli kişilere kaptırmıyorsunuz. Firma bilgilerimiz sayfanın altında belirtilmiştir. Ayrıca "Sık Sorulan Sorular" kısmını incelemenizi öneriyoruz.

Alanya Tanıtım Videosu

Güncel Günlükler

Alanyada Aylık Kiralık Evler İrtibat No: 0536 560 91 40 Whatsapp ve Viber gibi programlar kullanılıyor. Fiyatlarımız kalınacak gün sayısına göre ve
Alanya Eşyalı Kiralık Günlük Residence Yazlık Daire İrtibat No: 0536 560 91 40 Whatsapp ve Viber gibi programlar kullanılıyor. Fiyatlarımız kalınacak gün sayısına göre ve
Alanyada Günlük Kiralık 1+1 Yazlık Daire Ev İrtibat No: 0536 560 91 40 Whatsapp ve Viber gibi programlar kullanılıyor. Fiyatlarımız kalınacak gün sayısına göre ve
WhatsApp